Blog

En güncel içerikler ve haberler

Test Sürüşünde nelere dikkat edilmeli?

Test sürüşünü gerçekleştirmenizin anlamı sevdiğiniz aracı deneyimlemek ve size ne kadar hitap ettiğini öğrenmektir. Günlük hayatınızdaki alışkanlıklarınızı unutmadan bu testi gerçekleştirmeniz, doğru bir test sürüşü yapmanıza ve uzun vadede doğru bir karar verdiğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bunun için test sürüşünde şunlara dikkat etmelisiniz;

  1. Aracın ayarlarını kendinize göre düzenleyin

Test sürüşü yaptığınız araçla bütünleşmek ve sürüş güvenliği için ilk yapmanız gereken şey, kendinize göre ayarladığınız koltuk ayarı, ayna ayarı ve diğer gereksinimleriniz için yapacağınız değişikliklerdir. Bu aşamada bu işlemleri yapmanın o araçla ne kadar kolay ya da sizin için zorlayıcı olduğunu anlayabilirsiniz.

Ayrıca araç içerisindeki saklama alanlarını da test etmek ve rahat etmek için, cep telefonunuzu, cüzdanınızı ve diğer eşyalarınızı da araç içerisindeki bölmelere koymalısınız.

Bazı araçlar çok keyifli olsada yalnızca saklama alanlarının yetersiz oluşu araç sahiplerini mutsuz edebilir.

Ayrıca multimedya sistemini, radyo frekansını ve kalorifer/klima ayarlarını da kendinize göre ayarlayarak araçla bütünleşebilir, tüm bunları yaparken o aracın size ne kadar hitap ettiğini anlayabilirsiniz.

2. Trafik olmayan saatlerde test sürüşüne çıkmanız, aracı daha iyi hissetmenizi, gerektiğinde hızlanarak ya da yavaş giderek aracın yol sesini ve performansını daha iyi test etmenizi sağlayacaktır.

Ancak unutmayın, bu aracı satın alırsanız yalnızca sakin trafikte kullanmayacaksınız! Otoyol, bölünmüş yol ya da boş yolda kullandığınız kadar yoğun şehir içi trafiğinede girerek bu durumlarda da araç içerisindeki ruh halinizi ve aracın yoğun trafikteki performansını sınayabilirsiniz.

3. Aracın iç hacmini detaylıca inceleyin! Tüm koltuklara oturun ve diz & tavan mesafesini kontrol edin. Çocuklarınız varsa yaşına göre bagaja puset koyduğunuzu düşünün ve bagaj hacminin ne kadar yeterli olabileceğini sorgulayın, yine çocuklarınızın yaşına göre arka koltuklara çocuk koltuğu konduğunda ne iç hacmin ne kadar daraldığına bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı kaydır